Kategori:Eğitim
Yazar:Admin
Yayın tarihi:30-11-2014

2014 Ömss Sınav Sonuçları

2014 Ömms sınav sonuçları ve başvuruları ,engelli atandaşların devlet memuru yapılması ile ilgilisınav bilgilerini içerir.

Ömms Sınav Soruları

Devletin devlet kadrolarında görevlendirmek üzere açtığı bazı kadrolar vardır ve bu kadrolara sadece engelli vatandaşlar başvurabilir. Bu alanda ki başvuru kriterlerinden bir tanesi deyapılan engelli devlet memuru alma sınavları olan ömms sınavlarıdır.

Özürlü memur seçme sınavıdır. Bu sınavlardan başarılı olan engelli adaylar daha önceden belirlenmiş olan devlet memuru kadrolarına aramaları yapılır.

 

Ömms Sınav Tarihleri

Ömms sınavları yılın belli döneminde yapılır ve gerekli şartları sağlayan vatandaşlar bu sınavlara katılırlar. Bu sınavların yapılmasında ki amaç sıb-nava katılan vatandaşların bilgi düzeylerini ölçmektir. Baları sırası ve engel durumu atanmak için son derece önem taşımaktadır.

Bu sınavlardan başarılı olan ve topluma kazandırılan engelli kardeşlerimiz ne topluma ne de ailelerineyük olmaktadır. Aksine üreten ve kazanan bireyler konumuna yükselmekte ve hayatlarını daha bir kendine güven ve huzur içerisinde daha az insanlara myhtaç olarak devam ettirmektedirler.

ÖMSS SINAV SONUÇLARI TIKLAYINIZ.

 

2014 Ömss Sınav Sonuçları.

ÖMSS sınav sonucu açıklandıktan sonra engel seviyesine göre birçok engelli vatandaş memur yapılmaktadır. Sınav ile engelli vatandaşların başarıları görülmekte ve engel seviyesi dışında barı seviyesine göre çalışan alımı yapılmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın birçoğu devlet ve farklı kurumlarda çalışmakta ve ailelerine maddi ve manevi olarak büyük katkılar sunmaları amaç edinmektedir.

Yorum:
© 2013 edevletsorgula.com Tüm Hakları Saklıdır. e devlet giriş, e devlet, e devlet şifresi, e-devlet, edevlet bigilendirme ve yönlendirme sayfasıdır. Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.