Yazar:Admin
Yayın tarihi:04-02-2015

2015 Mtv Hesaplama ve Sorgulama İşlemleri

2015 mtv hesaplama ,araç vergisi hesaplama ve taşt vergisi sprgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi araç sahiplerinin ödemek zorunda oldukları vergilerden birisidir. Kredi kartı ile motorlu ve bankalar üzerinden mtv borcunu ödemek isterseniz bu işlemlerinizi nasıl yapacağınızın cevabı yazımızda.

MTV yani motorlu taşıtlar vergisi ve diğer tüm vergiler gelir vergi dairesi tarafından tespit edilmekte ve ödemelerinin temini vergi dairesi üzerinden sağlanmaktadır.

 

İnternet vergi dairesi tarafından tüm vergi işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Motorlu taşıtlarınız üzerinde vergi borçlarınızı sorgulamak, kredi kartınız ile ödemek, verginizin ne kadar olduğunu araçlarınızın özelliklerini girerek hesaplamak, kasko değerlerinize bakmak için Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan sorgulama servislerini kullanmanız yeterli olacaktır

MTV Borcumu Öğrenmek İstiyorum

Araçların taşıt vergileri hesaplanırken yaşı, motorunun gücü , spor veya ekenomik sınıf araç olup olmadığı gibi belirleyici şartlar vardır. Araç vergi borcunu sorgulamak ve hesaplamak için tc kimlik veya vergi kişmlik numaranız ve araç o-plaka numaranız ile sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemeniz İçin Kurumlara Bağlı Anlaşmalı Bankalar

Kredi kartınız ile gelir vergi dairesinin anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden ödemelerinizi komisyon ücreti ödemeden yapabilirsiniz.

Hangi Araçlar Vergilendirilebilir ve Bazı Kriterler
Arazi taşıtı ve benzerleri, minibüsler, otobüs, kamyon, kamyonet, karavanlarınız için 1-3, 4-6, 7.11, 12,15, 16 ve üstü olmak üzere yaş aralığına göre, motor silindir hacim bilgilerini de hesaba katarak, fiyatlandırma ortaya çıkıyor.

 

 

Yorum:
© 2013 edevletsorgula.com Tüm Hakları Saklıdır. e devlet giriş, e devlet, e devlet şifresi, e-devlet, edevlet bigilendirme ve yönlendirme sayfasıdır. Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.