Plaka ile Araç Sorgulama

Plaka bilgilerini girerek bir aracın kimin üzerine kayıtlı olduğunu plaka bilgilerini girerek edevlet şifreniz ile yapabilirsiniz.

Plaka ile Araç Sorgulama

Trafik kazasına maruz kalmış olabilirsiniz ve size çarpan araç kaçmış olabilir veya bir aracın kime ai olduğunu sorgulamak istiyor olabilirsiniz. Plaka ile araç sorgulaması ile plakadan hangi aracın kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Plakadan araç sorgulama yani bir aracın kime ait olduğunu sorgulama işlemlerini edevlet kapısı şifreniz ile yapabilirsiniz. Bilmeniz gereken en önemli husus bütün edevlet kapısı sorgulamaları edevlet şifresi ile yapılmaktadır.

Edevlet şifresi ptt şubelerine kimlik başvuruları neticesinde yapılmaktadır. Eskiden plakasını girerek kime ait olduğunu sorgulamaları il trafik müdürlükleri yolu ile sağlanmaktaydı ama artık bu zorlu süreç artık edevlet üzerinden yapılan sorgulamalar ile artık son buldu.

Plakadan araç sorgulaması yaparak araç alacağınız zaman önceden yapacağınız bir sorgulama ile daha rahat haraket edebilirsiniz.

 

Plakadan araç sorgulama tıklayınız.

Yorum:
© 2013 edevletsorgula.com Tüm Hakları Saklıdır. e devlet giriş, e devlet, e devlet şifresi, e-devlet, edevlet bigilendirme ve yönlendirme sayfasıdır. Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.