SSK Prim Sorgulama

Ssk prim hesaplaması ve ssk prim sorgulama sorgularını internetten ve güncel bilgiler ışığında bu yazımızdan sorgulayabilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama

Sigorta, bir çalışanın en temek haklarından biridir. Özellikle sağlık konusunda, adı üstünde çalışan kişinin sigortasıdır. Sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için SSK primlerimizin ödenmesi gerekir. Zaten günümüzde de ödenmemesi suçtur. Bu, kaçak işçi çalıştırmaktan farksızdır.

Ssk Prim Gün Sayısı

Tabi bu konuyu da kontrol altında tutmak gerekir. Neden mi? ya patronunuz primlerinizi ödeniyorsa? Düşünsenize 1 yıl boyunca kontrol etmediğinizi. Bu oldukça can sıkıcı bir hal alabilir ve en çok başı ağrıyan da siz olursunuz.

Her bilinçli vatandaş gibi SSK prim sorgulama işlemlerimizi her ay yapmakta fayda var. Bir önceki ayın maaşını aldık evet ama SSK primimizin ödenip ödenmediğini bilmiyoruz. Bu hizmeti bize sağlayan web adreslerine girerek kimlik bilgilerimizi dâhilinde SSK primlerimizi sorgulayabiliriz. Bu bizim en doğal hakkımız.

SSK Prim Ödemesi

Bilinçli bir vatandaş olarak hakkımızı sonuna kadar aramalıyız. Sadece kimlik bilgilerimiz ile SSK prim sorgulama işlemlerimizi gerçekleştirebiliriz. Böylelikle emeklilikle direkt bağlantısı olan bu primlerin durumunu en doğru şekilde öğrenme fırsatını da kaçırmamış oluruz.

Onca yıl çalıştıktan sonra emeklilik primlerimizde sorun olduğunu öğrenmek neredeyse hayatımızda yıkıma neden olabilir. İşte her şeyden önce, hiçbir sorunla karşılaşmadan SSK primlerimizi sıcağı sıcağına kontrol etmeliyiz. Bunu yapabilmek için interneti kullanmayı biraz bilmemiz yeterli. Böylelikle bu hizmeti veren sitelerden öğrenmek istediklerimize cevaplar bulabiliriz. Unutmayın bu primler bizim en doğal hakkımız ve kanunlarla da güvence altına alınmış durumda.

Yorum:
© 2013 edevletsorgula.com Tüm Hakları Saklıdır. e devlet giriş, e devlet, e devlet şifresi, e-devlet, edevlet bigilendirme ve yönlendirme sayfasıdır. Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.