Tc Kimlik No Sorgulama

tc kimlik numarası sorgulama ve tc kimlik no nedir ile ilgili kimlik yazımızıdr.

T.C. Kimlik No

Nüfus idaresi genel müdürlüğü ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlara 11 haneli sayıdan oluşan ve her vatandaş için de farklı olan tc kimlik numarasını işleme koymuştur.

Tc Kimlik No Sorgulama

Tc kimlik numarasının uygulanması neticesinde öncelikli olarak devlet dairelerinde isim benzerlikleri başta olmak üzere yaşanan birçok sıkıntıyı tc kimlik numarası ile önüne geçilmiş oldu.

 

Nüfus cüzdanı yenilenen bütün insanların tc kimlik numaraları yeni nüfus cüzdanlarına eklenmektedir.TC kimlik numarasını bilmeyen vatandaşlar kimlik bilgilerini sisteme girdikleri zaman tc kimlik sorgulamalarını gerçekleştirebilirler.

TC kimlik numarası için kişinin anne adı baba adı doğum tarihi nufusa kayıtlı olduğu yer gibi birçok sadece kişinin bilebileceği bilgiler istenmektedir. 

Aksi durumda tc kimlik numaranızı öğrenemezsiniz. Tc kimlik numaranızı kimse ile paylaşmayınız aksi durumda istenmeyen bazı durumlara maruz kalabilirsiniz.

TC Kimlik No Sorgulama İçin Tıklayınız.

Yorum:
© 2013 edevletsorgula.com Tüm Hakları Saklıdır. e devlet giriş, e devlet, e devlet şifresi, e-devlet, edevlet bigilendirme ve yönlendirme sayfasıdır. Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.